Genç Türkiye Zirvesi bünyesinde bu yıl ilk kez, 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde GTZ Sanat Etkinliği gerçekleştirilecek 

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Rumeli Salonu’nda gerçekleştirilecek olan GTZ Sanat için başvurular başladı. Türkiye’nin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmak ve gelecek hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılından bu yana düzenlenen ve Genç Türkiye Zirvesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan etkinlik için son başvuru tarihi 1 Mayıs 2017’dir.

GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ 5. YILINDA GENÇLERİ SANAT İLE BULUŞTURUYOR

Resimden heykele sanatın farklı disiplinlerinden eserlerin sanatseverlerle buluşacağı etkinlik ile genç sanatçıların yaratıcı düşünce ve üretimleri desteklenerek sergilenecek.

Resim, heykel, video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medyaya ait eserleri olan eser sahipleri sergi katılım başvurularını dijital ortamda, www.gencturkiyezirvesi.org/sanat adresinde bulunan başvuru formu aracılığı ile yapabilir.

Etkinliğin seçici kurulunda yer alan Merkur Galeri Kurucusu Sabiha KURTULMUŞ, artSümer’in Kurucusu Aslı SÜMER, Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe MERİÇTEN ve VARYAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdinç VARLIBAŞ tarafından herhangi bir odak konu veya konsepte bağlı kalmadan seçilecek olan eserler 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Rumeli Salonu’nda görülebilecek.