Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Nabi Avcı’nın talimatıyla 3. Millî Kültür Şurası’nın hazırlıklarına başladı.

İlki 1982, ikincisi 1989 yılında yapılan Millî Kültür Şurası’nın üçüncüsünü gerçekleştirmek için bakanlıkta çalışma grupları oluşturuldu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da şura öncesi kültür ve sanat dünyasından isimlerle gruplar halinde istişarelerde bulunuyor.

Bakan Avcı, bu kapsamda İstanbul’da aralarında Beşir Ayvazoğlu, Hasan Bülent Kahraman, İskender Pala, Mehmet Çebi, Fatih Andı, Hasan Kaçan, Ali Saydam, Doğan Hızlan, Enis Batur, Selim İleri, Ümit Meriç, Erhan Afyoncu, Haluk Dursun, Hayati Develi, Mustafa Ruhi Şirin, Kenan Gürsoy, Erol Kılıç, Süleyman Seyfi Öğün, Hüseyin Besli, Nükhet Vardar, Deniz Bayrakdar, Ahmet Kot gibi isimlerle bir araya geldi.Toplantılara Bakanlık Müsteşarı Ömer Arısoy da katıldı.

Toplantılarda, ülkemiz kültür ve sanat alanındaki çalışmalarda yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Bakan Avcı’nın geniş bir yelpazede gruplar halinde sürdüreceği istişare toplantılarının 3. Millî Kültür Şurası’ndaki konu başlıklarının belirlenmesine zemin hazırlaması bekleniyor.